top of page

İptal ve İade Koşulları

Tüketici Haklari – Cayma – İptal İade Koşullari

 

İADE ŞARTLARI

Firmamız, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetine azami ölçüde önem vermektedir. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve kargo hatası, her türlü sorununuzu titizlikle değerlendirmekte ve sorunu çözüme kovuşturmaktadır.

Ürün iade için aşağıdaki şartları karşılaması gerekmektedir.

Ürün iadelerini kargo ile bize gönderilmesini rica ederiz.

1.        İade Edilecek Ürün

2.        Ürünün faturası, tüm nüshalarla birlikte,

3.        Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez,

4.        İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, eksiksiz ve hasarsız olarak gönderilmesi gerekir.

5.        İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, tarafımıza düzenlenecek iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

6.        İade etmek istediğiniz ürün veya ürünler ayıplı ve hasarlı ise kargo ile gönderildiği taktirde kargo ücreti tarafımızdan karşılanır.

7.        Müşterinin yanlış ürün alması, ürün değiştirmek istemesi veya keyfi iadeler de kargo ücreti müşteriye aittir.

8.        İade gelen ürünlerin firmamız tarafından incelenerek uygun iade şartlarını karşılaması durumunda ücret iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.

9.        İade yapılan ürünlere toplu ıskonto uygulanmış ise yapılan indirim miktarı ürün adedine bölünür. İade ettiğiniz ürünlerin indirim tutarı düşülerek iade hesabınıza yansır.

10.    İade edilecek ürün kargo ile gönderilmesi durumunda teslim alınır. Farklı bir kargo firması ile gönderildiğinde kargo ücreti tarafımızdan kabul edilmez. Bu durumda kargo ücreti alıcıdan tahsil edilir ve kalan ücret iade yapılır.

Genel İade Şartları,

 - İade edilecek ürün mutlaka orijinal kutusunda veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

SİPARİŞ İPTALİ

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Mail ile irtibatlarda gecikmeler yaşanabilir. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.

bottom of page